Červen 2017

Animefest 2017

7. června 2017 v 20:00 | DeiDei |  Reporty z akcí

První článek na tomto blogu chci věnovat reportu z Animefestu, který se konal 19-21.5. v Brně a který už jsem měla napsat dávno, ale dokopala jsem se k tomu až teď :DMůj názor je takový, že pokud se chce nějaký začínající nebo už pokročilejší cosplayer zviditelnit, ukázat svou tvorbu a užít si naplno víkend s lidmi, kteří mají stejné zájmy, tak je právě Animefest ta pravá volba! Byl to i můj záměr. Chtěla jsem se po té roční pauze zase trochu připomenout a rozhodla jsem se, že udělám 3 komplet nové cosplaye. No dopadlo to tak, že jsem vyhořela jako u zkoušek před dvěma lety ve škole a nestihla jsem ani jeden..btw Gratuluji všem úspěšným maturantům! Nakonec jsem den před AF stihla splácat dohromady farmářskou verzi Judy Hopps ze Zootopie, místo její klasické policejní co jsem měla v plánu.
Výhodou a zároveň nevýhodou bylo, že jsem ten týden měla v práci odpolední. Takže jsem absolutně nestíhala dodělat cosplaye, ale zároveň jsem měla v pátek volno a mohla vyjet do Brna už dopoledne :D


Toto byl můj třetí Animefest a musím říct, že jsem si tenhle ročník užila ze všech nejvíc a to i přesto, že jsem měla jen jeden cosplay a zbývající dva dny byla v civilu. Podle mě se Animefest každým rokem zlepšuje. Nemůžu sice hodnotit program, protože většinou na přednášky nechodím a když už, tak je obvykle nestihnu. Ale viděla jsem aspoň cosplay soutěž. A musím pochválit každého, kdo se zúčastnil. Já bych na to odvahu neměla.


Nejvíce času jsme strávily asi v hale A1. Další věc, která mě potěšila bylo cosplay zázemí, kde jsem mohla konečně pohodlně bez nějakého nahánění získat printy od svých oblíbených cosplayerů. Rozhodla jsem se že místo utrácení za blbosti, které na ebay koupíte desetkrát levněji, aspoň trochu podpořím cosplayery a stejně tak tomu bylo v Artist Alley. Ale i přesto jsem si pár věcí koupila :D Měla jsem nutkání koupit si nějaký ten materiál na další tvorbu, ale pořád jsem se v průběhu Animefestu rozhodovala jestli má cenu vůbec pokračovat. Přiznám se, že i teď váhám. Ale zatím to vidím tak, že nebudu nikam pospíchat. Zkusím v průběhu roku dodělat cosplaye, které jsem měla mít na AF a pak se uvidí.
Jediný nepříjemný zážitek z Animefestu byl ztracený lístek od šatny, kde jsem si v pátek po příjezdu nechala kufr. Ano, je to moje vina. Ale co mě zarazilo bylo to, že mi ho nechtěli vydat i přesto že jsem jim vyjmenovala úplně všechno co jsem v kufru měla a oni ho předemnou prohrabali a vše potvrdily. Nakonec jsem ho dostala zpátky. No ale příště ho radši budu tahat za sebou :)


V sobotu kdy jsem měla cosplay Judy proběhlo i focení s Butrix Production. Všechny fotky budu postupně přidávat na svoji stránku a určitě je najdete i na instagramu a Worldcosplay.

To je asi vše co bych k letošnímu Animefestu chtěla říct. Shrnula bych to tak, že Animefest je prostě nejlepší akce u nás. Rozhodně se vyplatí jet přes celou republiku i ze zahraničí. Viděla jsem spoustu talentovaných cosplayerů a umělců. A díky organizátorům jsem si s přáteli užila skvělý víkend!